Başkanımız: Ersun Arıcı

         

          Başkan Yardımcılarımız: Saba Erkuş ve Mert Kayayalçın

         

          Yeditepe Üniversitesi İşletme Kulübü (YUMAC), İşletme bölümü tarafından 1996 yılında kurulmuş, üniversitenin ilk kulübüdür. Kulübümüzün amacı, ufku geniş öğrenciler ile iş dünyası arasında köprü vazifesi görmek, kulüp olarak okulumuzdaki öğrencilere hayalini kurdukları işe kavuşabilecekleri ortamlar sağlamayı ve ülke çapında saygın bir yere sahip, etkin, yeniliğe ve değişime açık, her Yeditepelinin parçası olmaktan gurur duyduğu lider, çağdaş bir öğrenci kulübü olmayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda, bugüne kadar pek çok sayıda sertifikalı eğitim, vaka analizi, şirket gezileri, konferanslar ve söyleşiler düzenliyoruz. Aynı zamanda, Türkiye’de ve dünya çapında sesini duyurmuş, orta kademe yöneticilikten şirketlerin zirvesine yükselen yöneticileri Yeditepe Üniversitesi öğrencileriyle buluşturma, bunun yanı sıra öğrencilere kendi deneyimlerini aktararak yol göstermelerini sağlayıp üniversiteyi bitirince ne yapmak istediğini bilen, kendinden emin öğrenciler mezun etmek esas amacımızdır. Türkiye çapında saygın bir yere sahip olan, etkin, yeniliğe ve değişime açık, lider, çağdaş üyeler yetiştirmeyi kendine amaç ediniyoruz. 

          Kulübümüzün yapısı üç bölümden oluşuyor:

          Yönetim Kurulu: Kulübün en iyi şekilde temsil edilmesini, yönetilmesini ve resmi işlerini halleder. Kulüp üyeleriyle toplantılar düzenleyerek, yıl içinde etkinliklerin düzenlemesini ve kulüp içindeki düzeni sağlar.

          YUMAC Team: Kulübün komitelerinde aktif olarak çalışarak, sene boyunca düzenlenen tüm etkinliklerin eksiksiz olması için görev alırlar.

          YUMAC Active:  Sene boyunca düzenlenen her etkinlikte görev alıp, etkinliklerde yardımcı olurlar.